Buty ochronne

artykuły bhp

Każdy przedsiębiorca prowadzący m.in. przemysłowy czy budowlany zakład pracy powinien zdawać sobie sprawę, jak ważne są właściwie dobrane i wygodne buty ochronne. Dynamiczne warunki pracy, załadunek lub rozładunek ciężkich rzeczy na hali magazynowej czy kontakt z niebezpiecznymi substancjami to tylko kilka sytuacji, w których buty BHP stanowią ważne zabezpieczenie przed możliwym zagrożeniem. Buty ochronne powinieneś dobierać, biorąc pod uwagę między innymi:

  • zagrożenie przebiciem podeszwy lub ryzyko przecięcia,
  • ryzyko zmiażdżenia stopy ciężkimi przedmiotami, które mogą na nią spaść,
  • nierówności i śliskość podłoża w zakładzie,
  • kontakt z substancjami chemicznymi,
  • możliwość kontaktu z gorącym podłożem.

W SAFETY STEP chętnie pomożemy Ci wybrać optymalne obuwie i odzież ochronną, które zapewnią Twoim pracownikom komfort i bezpieczeństwo. Ofertę naszych butów ochronnych oraz pozostałych środków ochrony indywidualnej rozszerzamy bowiem na bieżąco, aby móc dostosować ją odpowiednio do każdej branży, którą prowadzą nasi Klienci.

Atuty i wykonanie obuwia roboczego

Wykonanie obuwia roboczego z dbałością o detale oraz wybór odpowiednich materiałów wpływa na ich jakość, trwałość, a także odporność na różne czynniki. Zależy nam na tym, aby proponowany asortyment spełniał Twoje najwyższe wymagania i oczekiwania w zakresie zapewnianego bezpieczeństwa i wygody użytkowania. Podobnie jak w przypadku odzieży, obuwie robocze różni się od obuwia ochronnego swoimi cechami. Buty robocze nie przejawiają bardziej zaawansowanych cech ochronnych. W obuwiu ochronnym zaś zwróć uwagę na:

  • twardą i grubą, antypoślizgową podeszwę,
  • wkładki ochraniające piętę,
  • podnosek z aluminium lub innego twardego materiału chroniący palce przed uderzeniami oraz zabezpieczający je przed upuszczeniem na nie ciężkich przedmiotów,
  • łatwy do czyszczenia materiał.

Ponadto zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest również wygoda i komfort codziennego, nawet bardzo intensywnego użytkowania. Dlatego nasze obuwie robocze często wyposażone jest w oddychające, ergonomiczne wkładki, które dopasowują się do kształtu stopy i zapewniają stopom odpowiednią amortyzację.

Poznaj naszą ofertę, w której posiadamy buty BHP wielu renomowanych marek. Pytania? Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Skontaktuj się z nami za pomocą poniższego formularza, a my szybko wrócimy do Ciebie z odpowiedzią.

NAPISZ DO NAS

kontakt
kontakt

  imię i nazwisko wymagane

  adres e-mail wymagane

  wiadomość