ODZIEŻ OCHRONNA

artykuły bhp

Odzież ochronna to obowiązkowe wyposażenie pracowników w wielu zakładach pracy, w których – ze względu na specyfikę pracy – ryzyko wypadku czy uszkodzenia zdrowia wzrasta. Odzież BHP dostosowana jest do konkretnych, trudnych i dynamicznych warunków panujących w miejscu pracy. Odpowiedni wybór produktów zapewni ich użytkownikom zarówno bezpieczeństwo, jak i komfort podczas noszenia.

Odzież ochronna, którą znajdziesz w naszej ofercie, to artykuły najwyższej jakości, wykonane z odpornych na wiele czynników materiałów, które dodatkowo nie ograniczają ruchów podczas pracy fizycznej. O takie środki ochrony powinni zadbać szczególnie właściciele działalności budowlanych czy zakładów produkcyjnych. Powinieneś zwrócić na to uwagę również w przypadku, gdy prowadzisz firmę, w której używane są szkodliwe dla zdrowia, żrące lub toksyczne substancje chemiczne, występuje kontakt z wysoką temperaturą czy trudnymi warunkami atmosferycznymi.

Ubrania robocze – rodzaje i charakterystyka

Ubrania robocze powinny być dostosowane odpowiednio do stanowiska oraz wykonywanych przez pracownika obowiązków. Inna odzież BHP będzie bowiem wymagana na hali przeładunkowej, stoczni, zakładzie produkcyjnym, placu budowy czy w pracowni chemicznej. Ubrania robocze, które znajdziesz w naszym asortymencie, to:

  • bluzy,
  • spodnie,
  • kombinezony.

Obowiązek noszenia nie tylko właściwych ubrań roboczych, ale także obuwia ochronnego oraz akcesoriów takich, jak kaski, rękawice ochronne czy okulary dotyczy również stanowisk obsługujących różne maszyny i urządzenia, a także podczas załadunku. W wielu przypadkach wykonywanie pracy bez odpowiedniej odzieży BHP byłoby całkowicie niemożliwe lub wiązałoby się z bezpośrednim zagrożeniem zdrowia, a nawet życia pracowników.

Na co odporna jest odzież BHP?

Jak wspomnieliśmy, odzież BHP powinna być odpowiednio dostosowana do konkretnego stanowiska pracy. Bluzy, spodnie lub całe kombinezony mogą być odporne na:

  • ogień,
  • wysokie lub bardzo niskie temperatury,
  • żrące lub toksyczne środki chemiczne,
  • uszkodzenia fizyczne,
  • porażenie prądem,
  • oraz wiele innych czynników.

Warto jednak znać różnicę pomiędzy odzieżą ochronną a roboczą. Ubrania ochronne wykazują bowiem szczególne cechy (np. odpowiedni rodzaj i grubość materiału), których działanie ochrania życie i zdrowie pracownika przed zagrożeniami. Ubrania robocze zaś służą głównie ochronie przed zabrudzeniem i używane są ze względów ostrzegawczych – np. kamizelki czy kombinezony odblaskowe.
Jeśli nie jesteś pewien, jaką odzież BHP powinieneś wybrać, służymy radą. Oferujemy produkty atestowane. Jesteśmy specjalistami w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy, dlatego niezależnie od branży, w jakiej się specjalizujesz, z przyjemnością podpowiemy Ci optymalne rozwiązania.

NAPISZ DO NAS

kontakt
kontakt

  imię i nazwisko wymagane

  adres e-mail wymagane

  wiadomość