Ochrona słuchu

artykuły bhp

W miejscach pracy, gdzie przekraczający normy hałas występuje na porządku dziennym, odpowiednia ochrona słuchu jest niezwykle ważna. Przebywanie każdego dnia przez długi czas przy dźwięku bardzo głośno pracujących maszyn może bowiem mieć szkodliwy wpływ na słuch, a w skrajnych przypadkach doprowadzić nawet do jego częściowej lub całkowitej utraty.  

Pamiętaj, że to w gestii pracodawcy leży zadbać o pełne bezpieczeństwo swoich pracowników. W przypadku uszczerbku na zdrowiu pracownika cierpią bowiem obie strony. Chętnie pomożemy Ci w doborze optymalnych rozwiązań z zakresu ochrony słuchu oraz pozostałych środków ochrony indywidualnej.

Jak zadbać o właściwą ochronę słuchu?

Zacznijmy od tego, że hałas może mieć zróżnicowane natężenie i częstotliwość. W praktyce oznacza to, że standardowe nauszniki wygłuszające mogą nie działać na wszystkie wysokości dźwięków, a zamiast tego wygłuszać jedynie ich wybrane pasma. Niewłaściwa ochrona słuchu – źle dostosowana do otaczających warunków – może nie przynieść spodziewanych efektów i nie osłonić narządu słuchu przed uszkodzeniem. 

Dwa podstawowe artykuły, które wygłuszają dźwięki, to nauszniki przeciwhałasowe (słuchawki) oraz wkładki przeciwhałasowe (zatyczki lub stopery do uszu). Nauszniki pozwalają perfekcyjnie wygłuszyć nawet bardzo duży hałas o zróżnicowanej częstotliwości. Zatyczki zaś cechują się znaczną redukcją słyszanych dźwięków oraz wygodą użytkowania. Ochronniki słuchu powinny mieć sprecyzowane parametry dostosowane do konkretnego miejsca pracy. Produkty, które znajdziesz w naszej ofercie, zostały wykonane z wysokojakościowych, lekkich materiałów, które zapewniają komfort noszenia nawet przy długotrwałym użytkowaniu.

NAPISZ DO NAS

kontakt
kontakt

    imię i nazwisko wymagane

    adres e-mail wymagane

    wiadomość