Szkolenia BHP online – z czym to się je? Szczegółowe informacje

Szkolenia BHP online – z czym to się je?

Choć szkolenia BHP online są wciąż nową propozycją na rynku, szybko podbiły serca naszych Klientów i wielu innych właścicieli różnego rodzaju działalności. Zresztą nie bez przyczyny! Takie rozwiązanie oferuje i niesie za sobą bowiem olbrzymią wartość, którą doceniają zarówno pracodawcy chcący zapewnić osobom zatrudnionym w swojej firmie wysokojakościowe kursy, jak i pracownicy, którym zależy na elastyczności kursów online. Powodów, dla których warto zdecydować się na taką formę szkoleń, jest mnóstwo, a w poniższym artykule przedstawimy Ci wszystkie kluczowe informacje, które powinieneś wiedzieć na temat internetowych kursów BHP.

Czym jest szkolenie BHP online?

Aby poznać wszystkie atuty naszych szkoleń przez Internet, przede wszystkim trzeba odpowiedzieć na pytanie, czym właściwie jest szkolenie BHP online. W zakresie merytorycznym nie różni się ono niczym od kursów realizowanych w formie stacjonarnej. Twoi pracownicy tak samo sprawnie i efektywnie (lub nawet bardziej!) przyswoją wszystkie kwestie związane z zachowaniem bezpieczeństwa i higieny w miejscu pracy.

Główną różnicą jest forma, w jakiej szkolenie przebiega. Dla naszych Klientów przygotowaliśmy specjalną, łatwą w obsłudze i intuicyjną platformę e-learningową, na której osoby szkolone dostają dostępy do wykupionych kursów. Szkolenie wygodnie podzielone jest na kilka rozdziałów tematycznych, które stworzone są w przystępny i angażujący dla kursanta sposób. Lekcje należy wykonywać po kolei i kończą się obowiązkowym egzaminem w formie testu. Zdanie go z odpowiednią ilością punktów zaowocuje zaliczeniem całego kursu i otrzymaniem stosownego certyfikatu.

Jakie korzyści płyną z kursów w formie online?

Kurs w formie online przede wszystkim daje możliwość, a także idący za tym ogromny komfort wykonania go w dowolnym miejscu i w dowolnym czasie. Jedynym warunkiem jest konieczność dostępu do Internetu. Dzięki temu nie będziesz musiał wynajmować sali, w której zbierzesz pracowników, szukać dogodnego dla wszystkich terminu, organizować kursu ponownie dla nieobecnych oraz zatrudniać osoby prowadzącej to szkolenie. Wystarczy, że wykupisz dostęp do kursu dla dokładnie tylu osób, ilu potrzebujesz i przekażesz im możliwość realizacji go we własnym zakresie.

Co więcej, rok 2020 rzucił zupełnie nowe światło na spotkania grupowe, a jak wiadomo – szkolenia BHP często odbywają się w większych zespołach pracowników na raz. Dzięki szkoleniom online zapewniasz zarówno sobie, jak i osobom szkolonym większe bezpieczeństwo za sprawą uniknięcia bliskiego kontaktu z innymi. Nie tylko my, ale również nasi dotychczasowi Klienci zdążyli zauważyć, że taka nauka – w komfortowych, spokojnych i przede wszystkim – całkowicie bezpiecznych warunkach daje lepsze efekty. Pracownicy natomiast, mogąc wrócić do dowolnego momentu kursu i powtórzyć problematyczne kwestie ponownie we własnym zakresie, chętniej przyswajają przekazywaną im wiedzę.

Czy szkolenia BHP online kończą się otrzymaniem certyfikatu?

Tak jak wspomnieliśmy na początku, szkolenia online od szkoleń stacjonarnych różnią się wyłącznie formą, w jakiej kurs jest przeprowadzany. Oznacza to, że po pozytywnym zdaniu egzaminu przez pracownika, otrzymuje on stosowny certyfikat potwierdzający ukończenie i zaliczenie właściwego szkolenia. Certyfikat ten jest respektowany i uznawany na równi z zaświadczeniem o ukończeniu kursu BHP w formie stacjonarnej i wskazuje, że pracownik został w pełni przygotowany do pracy na obejmowanym stanowisku.

Dla kogo przeznaczone są szkolenia BHP przez Internet?

Szkolenia BHP realizowane przez Internet to propozycja dla firm działających we wszystkich branżach, a uczestniczyć w nich może dowolna liczba pracowników z każdego stanowiska. Poza aspektami, które dotyczą poszczególnych miejsc pracy, które z jakiegoś powodu wymagają szkolenia praktycznego, nie istnieją ograniczenia, które mogłyby wykluczyć dane przedsiębiorstwo z uczestnictwa w takiej formie kursów.

Ponadto w naszej ofercie znajdziesz dużo więcej propozycji, niż jedynie instruktaż ogólny. W formie online z powodzeniem możesz przeszkolić także pracowników na stanowiskach robotniczych, inżynieryjno-technicznych, administracyjno-biurowych czy osoby kierujące zespołami pracowników. Dzięki temu stosownie zadbasz o każdy dział swojego przedsiębiorstwa i zyskasz pewność, że są oni odpowiednio przygotowani do realizacji codziennych zadań i mierzenia się ze stawianymi im wyzwaniami.