Szkolenia z pierwszej pomocy

doradztwo

Szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej powinny być organizowane przez odpowiednio wykwalifikowane w tym celu osoby. Dlatego w naszej firmie kursy z tego zakresu przeprowadzają wyłącznie doświadczeni instruktorzy zawodowych służb ratowniczych. Programy szkoleń natomiast opieramy na najnowszych schematach, a także wytycznych Europejskiej Rady Resuscytacji (ERC).

Obowiązkiem pracodawcy, poza przeprowadzeniem szkolenia PPOŻ i BHP, jest stworzenie systemu pierwszej pomocy, który będzie efektywny i sprawny w razie nagłego wypadku. Nasze szkolenia z pierwszej pomocy pomogą Ci przygotować taki system oraz zapewnić wszelkie niezbędne środki do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej Twoim pracownikom.

Przebieg i charakterystyka kursu pierwszej pomocy

Podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej mogą przydać się każdemu. Szybka i właściwa reakcja może uratować życie. Dlatego tak ważne jest odpowiednie przygotowanie merytoryczne oraz angażujący przebieg kursu pierwszej pomocy. Nasze szkolenia PP złożone są z dwóch części. Pierwszą z nich są wykłady teoretyczne, na których Twoi pracownicy zdobędą wiedzę, w jaki sposób prawidłowo:

  • przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową,
  • zadzwonić na numer alarmowy, przedstawić zaistniałą sytuację i wezwać pomoc,
  • ustawić osobę pokrzywdzoną w pozycji bezpiecznej,
  • udrożnić drogi oddechowe,
  • unieruchomić uszkodzone kończyny,
  • użyć Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego (AED),
  • oraz wiele więcej!

W drugim etapie każdy uczestnik wykona poszczególne ćwiczenia z wykorzystaniem fantomu lub na innych osobach. W ten sposób upewniamy się, że kursanci potrafią wykorzystać wiedzę teoretyczną w praktyce i w razie konieczności – będą w stanie efektywnie pomóc osobie potrzebującej.

Przebieg i charakterystyka kursu pierwszej pomocy

Nasza oferta skierowana jest zarówno do małych, jak i dużych firm ze wszystkich branż. Szkolenia z pierwszej pomocy przygotowujemy bowiem indywidualnie, aby jak najdokładniej dopasować je do potrzeb, specyfiki, a także zagrożeń charakterystycznych dla danego przedsiębiorstwa. W ten sposób Twoi pracownicy będą mieli okazję zapoznać się z możliwymi wypadkami, które mogą zdarzyć się w ich miejscu pracy oraz poza nim, a także nauczą się na nie właściwie reagować.

Koszt szkolenia pierwszej pomocy przedmedycznej uzależniony jest od ilości uczestników biorących w nim udział. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej lub podjąć z nami współpracę, wypełnij poniższy formularz i zostaw nam wiadomość. Zespół naszych szkoleniowców jest do Twojej dyspozycji.

NAPISZ DO NAS

kontakt
kontakt

  imię i nazwisko wymagane

  adres e-mail wymagane

  wiadomość